X
تبلیغات
رایتل

کنکاش در تاریخ Biryol.ir

بیان نظرات جدید درباره تاریخ آذربایجان و ایران (در حال ویرایش و تصحیح پست های موجود در وبسایت حاضر هستم. لذا از دوستان خواهشمند است در صورت عدم دسترسی به برخی از یادداشت ها پوزش بنده را بپذیرند.)

تومروس آنا یا ملکه استر؟!


به حمد الهی فرصت پیش آمد تا گره از یک شیادی بزرگی بردارم. همانگونه که داستان استر را در کتاب تورات عهد عتیق خوانده ایم می دانیم:

بعد از حمله حاکمیت بین النهرین (بابل، به رهبری بخت النصر) به اورشلیم، یهودیان دوران آوراگی و اسارت خود را در منطقه می گذراندند. آن ها برای رهایی از این مصائب در نهایت به ملکه استر متوسل می شوند و طی برنامه ای طراحی شده، در قتل عامی با نام پوریم (به معنی قرعه) بر دشمنان خود چیره شده و بنابر نقل قول عهد عتیق از شر همه دشمنان خود رهایی می یابند. آن ها حدود 75000 نفر را از دم تیغ می گذرانند. در بین این کشته ها هامان (وزیر پادشاه، خشایار) و پسرانش حضور داشتند. آن ها در نهایت به اورشلیم باز می گردند تا قدرت قبلی خود را بازیابی کنند.


داستان دیگری نیز در ارتباط با هخامنشیان وجود دارد. این رویداد به ظاهر تاریخی را به استناد کتاب تاریخ هرودوت چنین نقل می کنند:


در این داستان شخصی به نام کوروش با مکر و نیرنگ، پسر ملکه تومروس را فریب داده و او را می کشد. ملکه از این امر خشنود نمی شود و از کوروش انتقام می گیرد.


جاعلان دروغگو و حقه باز برای اثبات تاریخی این دو حادثه به تدارک اسنادی دست زده اند. در تابلوهای طراحی شده برای این دو واقعه، زنی با مردی کهن سال در کنار هم ایستاده و یا نشسته اند. در برخی از این تابلو ها که منتسب به تومروس می باشد، مردی سر بریده ای را از موهایش گرفته است و در ظرفی پر از خون وارد می کند! این تنها تفاوت عمده نقاشی های موجود  می ‏باشد.


اگر تصور کنیم آن سر بریده مربوط به هامان، آن زن جوان و خوش هیکل استر  و آن مرد کهنسال ایستاده و یا نشسته در کنار زن همان مردخای می باشد در نتیجه توانسته ایم یک معمای مهم را کشف رمز نماییم.


بنده تصاویری را برای اثبات گفته هایم ارائه می دهم. دوستان می توانند نمونه های مشابه آنرا در اینترنت جستجو کنند:شکی در آن نیست که تصاویر دارای منشا یکسانی هستند. به طوری که می بینید، سبک تمامی نقاشی ها در صحنه پردازی، قیافه ها، لباس ها و دکوراسیونبا کمال اطمینان اروپایی بودن رسامان را فریاد می زند. این تابلو ها که هیچ کدام نمی توانند عمری دور و  دراز داشته باشند، می تواند به عنوان اسناد حقه بازانه دیگری از جانب کنیسه معرفی شوند.

مدعیان تاریخی و بخصوص قوم پرستان، برای اثبات حضور تومروس در تاریخ، نمی توان به غیر از این تابلو ها چیز دیگری ارائه دهند. حال وقتی می دانیم کوروشی در کار نبوده تا سر بریده آن توسط تومروس در ظرف پر از خون انداخته شود، اگر این سخت گیری و سوال ها را جدی تر کنم و از تورک پرست و فارس پرست ایران درباره کاخ‏ های اسکان تومروس و کوروش سوال کنم، آیا جز فحاشی چیز دیگری خواهم شنید؟

تاریخ ارسال: جمعه 15 شهریور‌ماه سال 1392 ساعت 01:52 ق.ظ | نویسنده: Aydın Təbrizli | چاپ مطلب
نظرات (26)
جمعه 15 شهریور‌ماه سال 1392 02:33 ق.ظ
موومان
امتیاز: 2 2
لینک نظر
احسنت آقا. ساغ اولاسان. آللاه سنی ساخلاسین.
پاسخ:
ممنون.
دوشنبه 15 مهر‌ماه سال 1392 01:16 ب.ظ
یاشار
امتیاز: 2 1
لینک نظر
مرشدت - پورپیرار - از ارائه حتی یک سند خشک و خالی که حضور و وجود خزرها را در سده 6 پیش از میلاد اثبات کند، واماند تو که دیگر جای خود را داری. قصه‌های پریان را به نام بنیان‌اندیشی به خورد عوام الناس می‌دهی بی‌آن که سندی در اثبات تخیلاتت داشته باشی و مثل هر پان‌ترک و پان‌عرب دیگری با دادن حکم‌های از پیش تنظیم شده‌ای که مبتنی بر هیچ سند سالم و صحیحی نیستند، تاریخ را به حرکت قلمی تحریف می‌کنی و در آخر پز می‌دهی که بنیان‌اندیشی کرده‌ام!!! باید اندیشه‌ای برای بنیان خودت بکنی که در ورطه‌ی توهماتی عمیق گرفتار آمده‌ای!
پاسخ:
خزرانی در کار نبودند که سندی برای اثباتش ارائه شود. یکی از اهداف بنیان اندیشی اثبات این مسئله می باشد که تمامی پان ها دست خالی هستند.حال شما چگونه بنده را پان می خوانید ، خودتان هم نمی دانید. جملات جدیدی را بنویسید چون این ها رنگ باخته است و نشانه تنگ دستی شماست.
پنج‌شنبه 1 اسفند‌ماه سال 1392 02:58 ب.ظ
یه تورک ازری
امتیاز: 3 1
لینک نظر
ببخشیدا که تاریخ مسخره ی حرفای نژاد پرستانه ی جناب شده نمیدونم چه زبونی داری ولی هر زبون ودینی که داری لطفا به هیچ قبیله وطایفه ی تورک(اذری. قزاق. قرقیز. ترک ترکیه و...) توهین نکن................................................شیاد هم.............:
پاسخ:
فقط همین؟! نهایت زورتان این بود که به کسروی فحش بدهید و بعد از این همه سال آذری را آزری بنویسید!!!. خوش باشید.
سه‌شنبه 16 اردیبهشت‌ماه سال 1393 03:05 ب.ظ
حسین دیندار
امتیاز: 3 2
لینک نظر
آغایون دعوا نکنید فقط بدانید که ترکها حقشون در طول تاریخ از طرف پان فارسها پایمال شده . واقعا اگر حق با شماست پس چرا نمیذارید تاریخ و ادبیات آذربایجان در مدرسه های خومون مطالعه بشن؟ شماها حتی فقط از یه اسم بابک میترسین چه برسد به بقیه چیزها که تمام نشنی هستنند. اما واقعا کروش یه خونخوار بود پس سعی نکنید بزرگش کنید . حمایت از از حمایت از سهیونیست هست
شمر را لعنت گفتنند آغاجان
پاسخ:
اگر از بنیان اندیشی فقط این جمله را فهمیده اید به ادامه خوابهایتان دعوت می کنم.
سه‌شنبه 1 مهر‌ماه سال 1393 12:23 ب.ظ
بنیاد اندیشی چون خودت
امتیاز: 1 0
لینک نظر
جواب ابلهان خاموشیست
حضرت علی علیه السلام

تو هم به زبان مادریت پارس کن.....
این هم اشکالی ندارد.
پاسخ:
میدانم مشکل است!.
یکشنبه 6 مهر‌ماه سال 1393 11:48 ب.ظ
vahid
امتیاز: 1 0
لینک نظر
سلام نمیدونم اهل کجایی و چه زبونی داری.حتی اینم نمیدونم نیتت از این حرفا چیه؟ ببین عزیز اگه قصدت منفی وجنگ اعصابه که چیزی نمیتونم بگم ولی اگه قصدت مثبت و اگاهی رسوندنه این راهش نیست اینکه با همه مخاطبات بحث بکنی تاثیر معکوس میزاره.امیدوارم نیت مثبت داشته باشی و با یه روش بهتر اطلاع رسانی بکنی. با تشکر
پاسخ:
اهل مریخ هستم و به زبان مریخی حرف می زنم. نیت مثب این است که بعد از خواندن مطالب اگر چیزی آموختید آن را نشر دهید و اگر اشکالی در مطلب بود آن را گوشزد کنید. حرف دیگری ندارم.
پنج‌شنبه 27 آذر‌ماه سال 1393 10:44 ق.ظ
ایران آزاد
امتیاز: 0 0
لینک نظر
نقل از هرودوت, تاریخ نگار یونانی است
منیع : رفرانس Herodotus Book One (205)-(214
از جمله ملتهائی که از کوروش هاخام منش به بدی یاد میکنند سُکاها می باشند که یکی از اقوام ترکان قدیم بوده و در تحت حاکمیت کوروش قرار نگرفته اند . ملکه سُکاها بنام تومروس بائیم(بیگم=خانم) ، در نامه ای که به منظور پیشگیری از جنگ، به کوروش فرستاده است می گوید:
ای ملک ، به تو نصیحت می کنم که دست از این کار برداری ، زیرا معلوم نیست که به نتیجه مطلوب دست یابی ، به فرمانروائی بر قوم خود خرسند باش و بگذار بر سرزمین خود سلطنت کنم . افسوس که به سخنم گوش فرا نخواهی داد ، زیرا آنچه که کمتر به …
کوروش پس از فتح بابل ، بر آن شد ماساژت (آذربایجان) را نیز مغلوب کند، ماساژت ها از شمال شرق تا غرب ایران و در کرانه رود آراز (آراکس یا ارس) در همسایگی قوم ایسه دونر زندگی می کردند. ماساژت ها بسیار ماجراجو بودند.
2t
حمله به ماساژت ها زمانی صورت گرفت که پادشاه ماساژتها فوت کرده بود و همسر او که زنی به نام مومیریس (تومروس (بود بر آنها حکومت می کرد. کوروش هاخام منش فرستاده ای را نزد ملکه فرستاد و از او خواستگاری کرد.
تومروس می دانست که کوروش از او خواستگاری نکرده است ، بلکه می خواهد سرزمین آذربایجان را تصاحب کند،به کوروش پاسخ منفی داد. وقتی درخواست کوروش توسط تومروس پذیرفته نشد، علیه ماساژت ها لشکر کشی کرد.
تومروس برای کوروش پیغام فرستاد که به سرزمین خود باز گردد و فکر خام حمله به سرزمین آنها را از سر خود بیرون کند.
ولی کوروش پس از مذاکره با قوم خودبه این نتیجه رسید که برای جنگ در سرزمین ماساژت ها یعنی سرزمین تومروس با آنان روبرو شود. در جنگی که صورت گرفت پسر تومروس را اسیر کردند، تومرس از کوروش درخواست کرد که به صورت مسالت آمیز پسرش را آزاد کند ولی او پسرش کشت. لذا تومروس پس از آن،نیروهای جنگجوی آذربایجانی را گرد آورد و به مقابله با کوروش فرستاد.
دراین کشتار، ابتدا طرفین از دور، با تیر و کمان بایکدیگر به نبرد پرداختند تاکاملا به یکدیگر نزدیک شوند. وقتیکه طرفین زمان درازی با یکدیگر جنگیدند، بیشتر نیروهای کوروش فرار اختیار کردند، در پایان این جنگ ماساژت ها (آذربایجانی ها) پیروز شدند. بخش عظیمی از سپاه کوروش نابود شد ودر حین این جنگ کوروش نیز پس از 29 سال سلطنت کشته شد.
تومروس مَشکی را پر ازخون انسانها کرد و از میان اجساد کشته شدگان، جسد کوروش را یافت و دستور داد تشتی را پر از خون کرده وسر کوروش را در این تشت بیاندازند و با لحنی سرزنش آمیز چنین گفت: تو پسرم را از من گرفتی ، من هنوز زنده ام و بر تو پیروز شدم. «در زندگی‌ از خون‌ خوردن‌ سیر نشدی‌ اکنون‌ ] از خون‌ خود [ بنوش‌ تا سیر شوی‌»
به روایتی نام تبریز ( تیمریس ، تیبریز ، تبریز ) از نام این ملکه ترک گرفته شده است.
پاسخ:
جالب اینجاست که شما نیز چیزی جز تکرار همان جملات بیهوده ندارید. با مستند ابطلال شناسنامه، دیگر نمی دانیم چگونه باید هخامنشیان را قبول کنیم!. تاریخ منطقه با جعلی بودن بیستون، هیچ شناسنامه ای ندارد.
چهارشنبه 29 بهمن‌ماه سال 1393 10:44 ب.ظ
فرهاد
امتیاز: 0 0
لینک نظر
❓❓❗❗کوروش _ کوروش _ کوروش

زیر ذره بین تحقیق و پژوهش

پاسخ:
مفهوم نبود!

ولی همه آن داده هایی را که به عنوان سوغات شناخت تاریخ و فرهنگ منطقه معرفی می کنند، باید از نو مورد بررسی قرار داد و اگر در آنها بدون در نظر گرفتن مسئله پوریم موضوعی را مطرح کرده اند، باید آن نوشته ها را به باد سپرد و یا در چهار شنبه آخر سال سوزاند و از روی آن پرید و به اقبال رسید.
پنج‌شنبه 27 فروردین‌ماه سال 1394 02:54 ق.ظ
asdasd
امتیاز: 0 1
لینک نظر
slm :xD agha in bahs ha payani nadarad ! amma bayad yad avar shod ke tarikh e iran bad az hukumat e pahlavi az mohajerat e ariyayi ha be invar nagl shode dar hali ke gabl az anha gomhaye ... bar asia va khavar miane hukumat mikardand !(khodetun mitunin motale e konin va bebinin che gomhayi budan ) dar zemn kurosh na fars bude na hichi kurush yek irani bude va ehterameswh vajeb !
پاسخ:
نمی دانم منظور از آریایی های چه کسانی بودند زیرا بیستون جعلی است و هیچ سند قدیمی برای جستجو درباره این قوم را در اختیار نداریم. سلسله هخامنشیان جعلی هستند زیرا هیچ آثار حضوری از آنها در منطقه وجود ندارد.
سه‌شنبه 19 خرداد‌ماه سال 1394 12:42 ب.ظ
امین ترک اوغلی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
خنده دار است .. دنبال شرافتی ای فارس .... این شرافت شما پیش ما رنگی ندارد .....
پاسخ:
مگر سیز کیمسیز؟
پنج‌شنبه 21 خرداد‌ماه سال 1394 05:40 ب.ظ
ar
امتیاز: 0 0
لینک نظر
شما ی کورورش را انقدر بزرگدکردید چرا عرضه نداشتین جلو عرب از دین و ناموستان دفاع کنید کوروش در کتاب تاریخ های ایران فقط بزرگ است در تاریخ یونان و ترکها ادم خونخوار و پستی معری شده است
پاسخ:
منظورتان از تورک ها و یونانی ها چه کسانی هستند؟
دوشنبه 25 خرداد‌ماه سال 1394 01:11 ب.ظ
دنیز
امتیاز: 0 1
لینک نظر
از خودتان شعر بافته اید فقط با نشان دادن چند نقاشی بدون بیان تاریخ و سند دقیق این هم عمق اندیشه های کوته فکر شماست
شما چیزی ندارید که به آن بندازید در طول تمام تاریخ این ترک ها لرها کردها و حتی اعراب ایران بودن که افتخار آفریدند
و شماها تمامیت آن را به اسم کثیف خودتان ثبت کردین
کوروش فقط یه توهم بود حتی شاه هم نبود فقط والی یه شهر بود شماها ازروی بیچارگی فقط جعل تاریخ کردین زیاد هم به هخامنشیان ننازید همان هایی که ازدواج محارم از افتخاراتشونه
http://www.adyannet.com/news/15103
خالی از لطف نیست خواندنش
هرچند با علم به همین ضرب المثل خودتون می دونم بی فایده اس
میخ آهنین نرود در دل سنگ
شما همون دشمنان ایرانید و بس
پاسخ:
تنها چیزی که به آن می نازیم اسلام است. در ضمن این بنیان اندیشی بوده است که توانست جعلی بودن هخامنشیان و آثار آنها را اثبات کند. شما هنوز نمی دانید که با چه کسی طرف حساب هستید. در ضمن منظورتان از ایران چیست؟
یکشنبه 14 تیر‌ماه سال 1394 07:11 ب.ظ
نادر
امتیاز: 0 0
لینک نظر
تو اصلا عددی نیستی که بخوای واسه ترکها مطلب بنویسی ما ترکیم و به تاریخ و هویتمون افتخار میکنیم. کشته شدن کوروش سگ فارس هم به دست آنا تومروس یک واقعیت تاریخیه
پاسخ:
وقتی کوروشی وجود نداشته، پس آنا تومروس نیز در تاریخ سراپا دروغ یهود نوشته می لنگد اما شما به هر شبحی که می خواهید افتخار کنید.
پنج‌شنبه 26 شهریور‌ماه سال 1394 11:14 ب.ظ
تبریزی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
دوست گرامی زیاد از این پان ترکها حرص نخور.اینها تمدن سومر رو هم به نام خودشون می خان بزنن.ما اذریها اریایی هستیم.همه می دونن که ماساژت ها ,اریایی تبار بوده اند.اخه اگه کوروش بزرگ رو کشته بودن که پیکرش رو تحویل نمیدادن که در پاسارگاد به خاک سپرده بشه .دروغگو بودن هرودوت هم برای همه روشنه,اون چون از پیروزی های ایرانیان بر یونانیها خشمگین بوده تاریخ رو دستکاری کرده,هرودوت همه منابع تاریخی رو که به دستش می رسیده ,می خونده و هرچی رو که به زیان یونانیها بوده ,تغییر میداده.همینطور بر اساس پژوهشهای دکتر جهانشاه درخشانی اریاییها از نزدیک به ۱۲۰۰۰ سال پیش در ایران می زیسته اند,و ایران خاستگاه انها بوده است.و همه تمدنهای کهن ایران از ان اریاییهاست.
پاسخ:
خدا درهای حقیقت را به روی شما بگشاید زیرا از بنیان اندیشی چیزی فرا نگرفته اید. آریایی کوروش سومر و ... همگی ادعاهای مجعول تاریخی می باشند.
دوشنبه 4 آبان‌ماه سال 1394 01:26 ق.ظ
مرسده
امتیاز: 0 0
لینک نظر
صحت نداره استر همسر خشایار بوده که با فراگیری کابالا موفق میشه خشایار رو از دست یهودیان نجات بده
موفق باشید
پاسخ:
کشف بزرگی کردید!
شنبه 9 آبان‌ماه سال 1394 12:10 ب.ظ
hanieh
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام خسته نباشین من داشتم الان نظرارو میخوندم وای پوکیدم از خنده مردم چه قد احمقن هنوزم که هنوزه نفهمیدن ماها چه ترک باشیم چه فارس بازم ایرانیم و مسلمون سر هیچ و پوچم دعوا میکنن میگن دشمن خوب کار میکنه همینه قشنگ مغز همشونو شست و شو داده الکیم بلدن نظر بدن ادعاشونم سر به فلک
من قبلا اینا رو از استاد رائفی پور یه کوچولو شنیده بودم یه مطالعه کمیم خودم داشتم در هر صورت ممنون
پاسخ:
رائفی پور یک حقه باز است. او تنها چیزهایی را می گوید که بر روی میز او قرار می دهند و از حقیقت فرار می کند. حاضربا بر سر این مسائل مناظره کنم تا ببینید چه دروغ گویی است.
شنبه 14 آذر‌ماه سال 1394 03:38 ق.ظ
ایمان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام دوست گرامی میشه منبع هایی که گفتید رو واسم معرفی کنید یا اینکه اگر کتاب هستند برام ایمیل کنید؟!!
ممنون میشم اگه همکاری کنید من فقط یک محق نو پا هستم که تازه کاراست .
با تشکر فراوان
پاسخ:
منظورتان از اسناد چیست؟
سه‌شنبه 15 دی‌ماه سال 1394 04:54 ق.ظ
احمدپور
امتیاز: 1 0
لینک نظر
با سلام دوست عزیز فهمیدیم منظور شما حفظ تمامیت ارضی ایرانه.و کاملا روحیه مذهبی داری وازاینکه اعتقاد بر این دارید. که کورش وتمروس ساختگی هستند.من هم دقیقاً به ساختگی بودنش شگی ندارم اما اینکه این بحث ها از کجا به وجود می اید جای سوال دارد. متاسفانه هم رژیم پهلوی وهم دولت جمهوری اسلامی ایران کوتاهی زیادی درمورد زبان ، فرهنگ، ادبیات، موسیقی وتاریخ و...آذربایجان کرده اند .بگذریم اژ تحقیق تاریخ حتی از خواندن ونوشتن زبان مادری نیز محرومآ ، وهیچ وقت رشد برابر در مقابل زبان فارسی نداشتند .و هر زمان اعتراضی انجام گرفت. به اسلام وتمامیت ارضی ربط دادند.انکار که مر دم آدربایجان دوش به دوش قومیت های دیگر ایران برای حفظ کشور نچنگیدند ودر طول تاریخ رشادتها واز جان گذشتگی ها از خودشانن نشان ندادن بس چرا وقتی موضوع دفاع از حق و حقوق مردم آذربایجان در میان باشد دولت مردان اولین حرفی که میزنند اینکه این جریان از ان طرف مرزها برنامه ریزی میشود .ویا موضع تمامیت ارضی را به میان می آورند، ویا اینکه این افراط را در مقابل اسلام قرار میدهند.مردم آذربایجان تعصب زیادی به زبان ترکی و مذهب خود دارند.وقتی میبینند دولت کوتاهی میکند .خودشان در تلاشند تارخ وفرهنگ خود را زنده نگه دارند .واین یقینا بعضی وقت ها به انحراف گشیده میشود.و چون در باره خود به صورت اکدمیک تحقیق نکرده برای اینکه خود را نشان دهد زبان و فرهنگ وتاریخ فارسی را مورد حمله قرار میدهند همچنان که قومیت فارسی در مورد عربها انجام میدهند .و بعضی وقتها در مورد ترک ها انجام میدهند. واین جای تعصب دارد.به نظر من دولت بایستی بالانس راحفظ کند اگر اینکونه عمل نکند .بیشترین زیان را تمام ایران خواهد دید .چون کاملا معلومه آن جوانان فارسی زبان که خود را مخالف دولت میدانند .نا خواسته حس علاقه به کوروش وداریوش و هخامنش درونشان گل میکند.انکار هر کی مخالف دولت و اسلام است کوروش ناجی کشورش است.وصدها جمله وداستان دروغین میسازند که انکار کوروش درعصر معاصر زندگی میکرده است.و این انحرافات تاریخی یکیش یه طرفه قضاوت کردن دولت است.انکار هیچ تاریخی به غیر از تارخ اسلام نداریم
پاسخ:
مسئله دشمنی با آن چیزی که اکنون زبان و فرهنگ مردم آذربایجان از آن یاد می شود بک پروژه منطقه ای است. تورک ها نیز مثل دیگرمردم ساکن این خطه تمامی حقوق خود را دار می باشند و اینکه حاکمیت سرزمین اکنون ایران نام، آن را به رسمیت نمی شناسد به این سبب است که حکومتی مردمی نیست. در آینده ای نه چندان دراز دلسوزانی بر این سرزمین پای به عرصه مدیرت خواهند گذاشت.
نا امید نباشید.
چهارشنبه 23 دی‌ماه سال 1394 12:06 ب.ظ
جابر
امتیاز: 0 0
لینک نظر
احمد پور گوزل یازمشدی...تاریخده چون گوز قاباغندا دییر حقیقتینه چاتماخ چتیندیر....الله دونیامزی گوزل السین...اوزوموزده یاردم الیخ
پاسخ:
شرمنده باشا توشمدیم.
دوشنبه 24 اسفند‌ماه سال 1394 10:03 ب.ظ
www.majidhome123@gmail.com
امتیاز: 0 0
لینک نظر
مستر این عکسا رو ول کن.انام تومروس اونقدر با غیرت و با شامت بود که تویی که میگی این تصاویر توست اروپاییان ترسیم شده باید بگم اروپاییان از این شهامت و قدرت به وجد اومدن و نام انام تومروس رو به نام خودشون پبت کردن.بحث الکیم نکن.تو از تاریخ چه میدونی؟تو اگه میدونستی زیر کامنتها سوال نمیپرسیدی
پاسخ:
اگر از آن تومروس آنای خودتان به اندازه دیواره شکسته ای از کاخ و قصر فرمانروایی چیزی برای نمایش به جهانیان ندارید سکوت کنید که بنیان اندیشی بمی تواند بر اساس اوهاماتی از این قبیل به ارائه نظر بپردازد.
شنبه 22 خرداد‌ماه سال 1395 02:53 ق.ظ
حامد
امتیاز: 1 0
لینک نظر
پان‌ترک‌ها ادعا دارند که سکاها اقوامی ترک تبار بودند و تهم‌رییش ملکه قوم ماساگت یا "ماساژت" تباری ترک داشته و در نواحی آذربایجان می‌زیسته‌است. واقعیت اینست که سکاها قومی ایرانی‌تبار بودند[۶] که در نواحی شمال شرقی ایران می‌زیستند نه در نواحی ارس و به گویش و زبانشی از خانواده هندواروپایی تکلم داشتند،[۷] این ادعای پان‌ترک‌ها که همواره بر کشته شدن کوروش بزرگ تحت عنوان «شاه فارس‌ها» به دست تهم‌رییش تحت عنوان ملکه «ترک‌ها» که او را «تورمیس، تومروس، "توموریس" و یا به اختصاری انا تومروس "به ترکی آذربایجانی: ANA TÜMRÜS"» به معنی (مادر تومروس) می‌خوانند، تکیه بر این روایت هرودوت مورخ یونانی قرن ۵ پیش از میلاد دارد که بیش از یک قرن پس از کوروش کبیر می‌زیسته و روایت مرگ کوروش را در کتاب خود چنین نوشته:

کوروش با سپاهی به جنگ با سکاها برخاست و سپس با شکستی سخت روبه رو شد و سر از تن او جدا کردند و به نشان انتقام پیش تهم‌ریش بردند و او سر کوروش را در داخل تشتی پر از خون انداخت.[نیازمند منبع]

این روایت هرودوت یکی از ده‌ها روایت در باب مرگ کوروش این پادشاه هخامنشی است و بطور قاطع نمی‌توان به آن استناد و تکیه کرد. چگونگی مرگ کوروش کاملاً مشخص نیست و مورخانی همچون کتسیاس، بروسوس، گزنفون، تروگ روایات مختلفی دربارهٔ مرگ کوروش آورده‌اند. یکی دیگر از ادعاها و جعلیات پان‌ترک‌ها آرامگاهی منسوب به تهم‌رییش است. آن‌ها معتقداند که قبر وی در سوی شرقی مسجد کبود تبریز قرار دارد. در حالی که این یک جعل است و حقیقت ندارد. در سال ۲۰۰۴ میلادی، باستان‌شناسان قبری را در اطراف تبریز یافتند که جسدی با شمشیر به‌خاک سپرده شده‌بود. دانشمندان پس از بررسی DNA از جسد، دریافتند که جنازه متعلق به یک «زن» است، اما تا به‌حال هیچ تاریخ‌نگار یا باستان‌شناسی، ارتباطی میان هویت این جسد و تهم‌رییش، با ملکه ماساژت‌ها نیافته‌است.[۸] لذا پان‌ترک‌ها مدعی‌اند که نام خود شهر تبریز از نام تومریس (که یونانی شدهٔ همان تهم‌رییش است) گرفته شده و به مرور زمان «تومریس-تومریز-تبریز» شده‌است که این خود یک جعل و دروغ دیگریست و در باب ریشه‌یابی نام تبریز سخنان گوناگونی وجود دارد. تبریز پیوند «تَب + ریز» است. یعنی شهری که به دلیل خوش آب و هوا بودن موجب می‌شود بیمار تن‌درست شود. تب نشانه‌ای برای بیماری است و تبریز یعنی شهری که ریزنده تب است. اولیاء چلبی (از شخصیتهای دوران عثمانی) در سفرنامه خود تبریز را به ترکی «ستمه دوکوجو» (سِتمه به ترکی یعنی تب، و دوکوجو یعنی ریزنده) معنی کرده‌است؛ و می‌گوید مردم تبریز نام شهرشان را «تربیز» تلفظ می‌کردند.[۹]
پاسخ:
خدا به شما شفا بده، و آن طرف خطابت پان تورک ها
یکشنبه 30 خرداد‌ماه سال 1395 11:51 ب.ظ
محمود
امتیاز: 0 0
لینک نظر
عالی بود .
دیگر به خوبی معلوم شده که کورش شخصیتی جعلی است که یهودی ها برای رسیدن به اهدافی خاص آن را وارد تاریخ کرده اند.
اما نکته ای هست که ظاهرا به آن توجه نکرده اید.
این که وقتی اثبات شد که کورش دروغ است تمام چیزهایی که به او مربوط می شود نیز دروغ است.
شما با ابطال کورش یکی از پروژه های یهودی ها را ابطال کرده اید.
حالا معلوم شد هدف یهودی ها از این کار القای دروغی به نام "اسارت بابل"است.می خواهند بگویند واقعا در بابل اسیر بوده اند و کورش آنها را نجات داده و دروغ های کتاب های جعلی شان را بپوشانند.
اما تعجب آور است که چرا شما در مورد این دروغ یهودی ها چیزی نمی نویسید.
به نظر من "اسارت بابل "یکی از بزرگ ترین دروغ های یهود است. لطفا در مورد آن تحقیق بیشتری کنید.
باتشکر
پاسخ:
بنیان اندیشی به بنیان مسائل می پردازد. وقتی اثبات شد که کوروش یک شخصیت قلابی در ناریخ است و وجود خارجی نداشته، پست نجتمام ضمائم پیوسته به آن نیز رنگ می بازد و از بین می رود.
سه‌شنبه 1 تیر‌ماه سال 1395 05:43 ب.ظ
محمود
امتیاز: 0 0
لینک نظر
آقای تبریزلی, حال متوجه شدید با انکار هخامنشی ها "پروژه ی پوریم" یهودی هارا هم ابطال کرده اید؟
در کامنت های قبلی گفتم که جعلی بودن هخامنشی ها , کتیبه ی بیستون, تخت جمشید و غیره نشانه این است که یهودی ها به دنبال اثبات پوریم هستند ونه مخفی کردن آن .
اما متاسفانه اغراض سیاسی به شما اجازه نمی دهد حقیقت را درک کنید.
در کامنت قبلی که به مذاق تان خوش آمد و آن را تایید کردید "اسارت بابل " را هم به عنوان یکی از پروژه های یهودی ها معرفی کردم که شما از اظهار نظرمستقیم درباره ی آن طفره رفتید. البته حق دارید برای رسیدن به اهداف سیاسی تان باید گوش به فرمان یهودی ها باشید نه این که دروغ هایشان را برملا کنید.
با تشکر.
("یکی از اشغالگران" سابق !)
پاسخ:
برایتان یادداشت مفصلی به عنوان جواب تدارک دیده ام. متاسفانه فرصتی برای نوشتن پیدا نکردم. باز هم تاکید دارم که از بنیان اندیشی هیچ چیزی نمی دانید.
سه‌شنبه 1 تیر‌ماه سال 1395 10:56 ب.ظ
Sasa
امتیاز: 0 1
لینک نظر
آقای تاریخ شناس ببخشید که ما ها هیچی نمیدونیم و فقط شما میدونید. باباااا بهلول . زورووو.معلوم نیست این چرندیاتو از کجا گیر آوردی.و بهتره بدونی بقایای جسد آنا تومروس تو خود تبریز کشف شد.ولی یه عده پان فارس که قدرت تو دستشونه .حتی نزاشتن خبر رسانه ای بشه.حالا تو هم با چرندیات خودت خوش باش.
پاسخ:
وقتی کوروشی در کار نیست آنا تومروس در کدامین تبریزخفته؟
پنج‌شنبه 25 آذر‌ماه سال 1395 04:08 ق.ظ
ایرانی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
بابک یک اسم فارسی میباشد
پاسخ:
آیا تاثیر این یادداشت در شما همین بوده؟
چهارشنبه 27 بهمن‌ماه سال 1395 03:17 ب.ظ
تبریزلی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
آخه آقای نویسنده مگه وجود آناتومروس بوجود کوروش وابسته اس که درجواب دو کامنت قبلی میگی اگه کوروش نیست پس آناتومروس هم نیست؟کوروش بوده اما نه به این حد غلو آمیز کوروش کبیر اسمیه که شونیسمهای پانفارس بهش دادن تا خونخواریها و ظلمها وتجاوزهاییکه به اقوام دیگه کرده پشتش قایم بشه و به چشم نیاد .
پاسخ:
عجب. با کدامین اسناد و مدارک این کوروش وجود داشته؟ یا تومروس؟
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد