X
تبلیغات
رایتل

کنکاش در تاریخ Biryol.ir

بیان نظرات جدید درباره تاریخ آذربایجان و ایران (در حال ویرایش و تصحیح پست های موجود در وبسایت حاضر هستم. لذا از دوستان خواهشمند است در صورت عدم دسترسی به برخی از یادداشت ها پوزش بنده را بپذیرند.)

تشابه ظاهری یا حقه بازی(1)


چنانچه در لینک های قبلی به تفصیل توضیح دادم بر اساس جعلیات جدیدا ساخته شده برای فارسها و تورکها افسانه بزرگ کردن نسل تورک ها از ماده گرگ را ساخته اند و برای کوروش بر اساس روایات هرودوت قلابی داستان بزرگ شدن کوروش به وسیله سگ ماده را بیان نموده اند!!! و با این داستان ها گوک تورک ها و هخامنشیانی که در تاریخ وجود خارجی ندارند حیات مادی پیدا کرده اند. اکنون با توضیح کوتاهی درباره یکی از الهههای یونان باستان و فرهنگ هلنیسم تمامی این داستان ها را به باد می دهم و نشان می دهم هیچ یک از این افسانه ها خواستگاهی در منطقه ندارند و مربوط به سرزمین دیگری هستند. 

 


«افسانه های بئوسی و آرکادی همه آنچه را که به آرتیمیس نسبت داده شده ، به آتالانت نسبت می دهند و این احتمال می رود که آتالانت یکی از چهره های محلی این ایزد بانو باشد. پدرش ایازوس که جز پسر نمی خواست ، پس از زاده شدن وی رهایش کرد. آتالانت با شیر یک ماده خرس بزرگ شد و شکارچیان پروراندند. او شکار و ورزش های خشن را دوست داشت. آتالانت با تیرهای خود دو سانتور ،یعنی فوکوس و هلیوس را ، که چشم ناپاک به او را داشت کشت...» (فرهنگ اساطیر یونان و رم- ژوئل اسمیت- صفحه 3

 

فهمیدید موضوع چیست؟!.

تاریخ ارسال: یکشنبه 17 آذر‌ماه سال 1392 ساعت 12:00 ق.ظ | نویسنده: Aydın Təbrizli | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد