X
تبلیغات
رایتل

کنکاش در تاریخ Biryol.ir

بیان نظرات جدید درباره تاریخ آذربایجان و ایران (در حال ویرایش و تصحیح پست های موجود در وبسایت حاضر هستم. لذا از دوستان خواهشمند است در صورت عدم دسترسی به برخی از یادداشت ها پوزش بنده را بپذیرند.)

اندر احوالات الفبا‏های تقلیدی


در یادداشت امپراتوری های بادکنکی بر اساس مستند بی بدیل ابطال شناسنامه نشان دادم که تمامی پل های ارتباطی با فرهنگ گذشته که توسط باستان شناسان و تاریخ نویسان و از طریق بررسی کتیبه های میخی داریوشی و ایلامی و بابلی، به دلیل جعلی بودن بیستون و دروغ بودن داستانهای پیرامون کشف رمز خطوط ایلامی و بابلی، امری غیر قابل قبول و در زمره مسخره بازی هایی است که حتی نمی تواند کودکان  کنونی را قانع نماید. بعد نشان دادم که تمامی اجزای تاریخی امپراتوی هایی از قبیل هون ها و گوک تورک ها و خزرها و مغولان، به دلیل عدم نمایش نمایه های تمدنی و تجمعی، خارج از جمله بندی های کتاب های سراسر حقه بازی مامورین کنیسه و کلیسا، هیچ نمودار قابل نمایشی را برای بررسی نشان نمی دهد به طوری که از این همه سلسله که حدودا 1000 سال بر بخش قابل توجهی از جغرافیای جهان استیلا یافته بودند و پادشاهان و سرداران و کشورگشایان قابلی داشتند و از چین تا اروپا را در می نوردیدند، حتی به اندازه خرابه های نیمه تمام تخت جمشید نیز چیزی برای ارائه نمی توان یافت. حال با این توصیفات نمی دانم چگونه حضرات جاعل اصرار بر این دارند که برای چنین امپراتوران بی همه چیز که عمر خود را در زیر آسمان و در اندرون چادر و کومه و آلاچیق می گذراندند، ادبیات و فرامین شاهی مکتوب تولید کنند. در همان یادداشت متذکر شدم که کتیبه های اورخون و یئنی سئی نمی توانند اصالتی داشته باشند. چون در بیابان هایی که اکنون نیز به غیر از شکار و گله داری نمی توان با روش دیگری زندگی کرد، نمی توان امپراتوری به راه انداخت و بر جهان پیرامون خود چیره گشت.شما در تصویر بالا شکارچیان قرقیزی را می بینید که عقاب های دست آموز خود را برای نمایش قدرت به مراسم ویژه ای آورده اند. به دلیل جغرافیای خشن آن منطقه، مردم آن اقلیم مجبورند که برای شکار از این پرندگان مدد گیرند. حال شما تصور کنید که چنین مردمانی با امکاناتی چنین ضعیف و بدوی آن هم در قرن اخیر ، چگونه می توانستند به کشور گشایی بپردازند، زمانی که چنین درمانده و دست به دامان عقاب ها شده اند.


با این توصیفات به بررسی الفبای اورخون یئنی سئی و حروف کشف رمز شده آن بپردازم:


شما در این الفبا تقریبا فقط شاهد تغییر زاویه حروف یونانی و لاتین هستید. برای درک بهتر روش جعل این الفبا به مقایسه برخی از حروف الفبای یونانی و لاتین با الفبای موسوم به گوک تورک ها می پردازم.همانگونه که می بینید جاعلین حروف به کار رفته در الفبای اورخون را با تغییراتی در زاویه نگارش و یا تغییر شکل جزوی در نگارش، به عنوان الفبای اورخون معرفی کرده اند. البته این کار فقط مختص به الفبای باستانی تورک ها نیست. در اینجا تنها تغییراتی که داده اند تغییر کاربری حروف می باشد. مثلا حرف (X) در الفبای اورخون معادل (د) می باشد ولی در لاتین صدای ایکس و یا مثلا در یو نانی و تورکی لاتین صدای (خ) می دهد. حال شاید عده ای از تورک پرستان از خود سوال کنند که چرا الفبای به کار رفته توسط گوک تورک ها با الفباهای به کار رفته در اروپا شباهت دارد. مسئله بسیار روشن است. ما شبیه این فریبکاری را در کتیبه های موسوم به هخامنشیان نیز یافته ایم که در آن متون جعلی رد پایی از زبان و فرهنگ روسی را می توان یافت.


«کتیبه اورخون قدیمی‌ترین نمونه‌های موجود از زبان ترکی باستان است. این کتیبه‌ها با آنچه امروزه الفبای اورخون نامیده می‌شود در دو بنای تاریخی واقع در دشت اورخون درمغولستان امروزی میان سال‌های 732 تا 735 میلادی به احترام دو شاهزاده گوک تورک یعنی گول تیگین و برادرش بیلگه خاقان یک سیاستمدار و یک فرمانده نظامی نگاشته شده‌اند. سه یادبود کوچکتر نیز در اطراف این سنگ نبشته‌ها نیز کشف شده است. از میان سنگ نوشته‏های دشت اورخون مهمترین آن کتیبه کول تگین است. این کتیبه‌ها توسط نیکولای یادرینتسف در سال 1889 میلادی کشف شد و توسط واژه شناس دانمارکی ویلهلم توماسن در سال 1893 رمز گشایی شد. این سنگ نبشته‌ها بسیار به بناهای تاریخی که از دوران گوک‌ ترکان در طی دوره دودمان تانگ در چین بجای مانده است شباهت دارد.»(ویکی پدیا)


اکنون می خواهم به شما نشان دهم که چرا یک دانمارکی می تواند الفبای بدون پیشینه و پسینه اورخون را رمز گشایی نماید!. در زیر شما الفبای به کار رفته توسط مردم شمال و شمال شرقی اروپا (اسکاندیناوی) را شاهد هستید.این الفبا  را در اروپا با نام الفبای رونیک می شناسند و باز می توان دریافت که مردم اسکاندیناوی نیز این الفبا را از حروف لاتین و یونانی برداشته اند. آری آنها کتیبه هایی را شبیه الفبای خود جعل کردند و نام آن را اورخون گذاشتند، سپس بر اساس واژگان تورکی کتیبه ای را سر هم بندی کردند و چون از گوک تورک های موهومی چیزی در روی زمین برای شناسایی وجود نداشت و هنوز هم مردم آنجا کوچرو هستند و در چادر زندگی می کنند، از آثار به جای مانده از سلسله تانگ، برای سر هم بندی این کتیبه ها استفاده نمودند. به طوری که قبلا نیز اشاره شد مثلا به جای یافتن سنبلی از حیوان مورد علاقه گوک تورک ها بر روی کتیبه، از اژدها که اسطوره ای چینی می باشد استفاده شده و ما نشان گرگ خاکستری را بر روی این کتیبه نمی یابیم.


یا مثلا به این دو کتیبه توجه کنید: مربوط به کتیبه های رونی در اسکاندیناوی یکی از کتیبه های  اورخون


البته باید درباره اصالت کتیبه های رونی نیز تحقیق شود چون ساختار کنونی این کتیبه ها جعلی بودن آنها را نشان می دهد. حال که با حروف کتیبه های اورخون و رونی آشنا شدید شما را با شاهکاری در اسناد تاریخی کتاب «ایران تورکلرینین اسکی تاریخی» جناب پرفسور ذهتابی! آشنا می کنم. تصویر زیر مربوط به صفحه 311 جلد اول می باشد.با دیدن تصویر آن خرس در زیر آن کتیبه بی اختیار به یاد کارتن قدیمی چوبین افتادم!. آیا چوب کبریت های کشیده شده در این کتیبه را می توان الفبای اورخون به حساب آورد؟ آن خرسی که به نشانه عدم حل جدول معمای مقابلش شانه بالا می اندازد نشانه چیست؟ آیا می توان این مسخره بازی شیادانه را یک کتیبه باستانی در نظر گرفت که ذهتابی مدعی است الفبای اورخون می باشد و در نزدیکی شهر اهر پیدا شده است؟ یا آن شتر ها و شتر سوار و ساربان را کودکان خرد سال بهتر از جاعل رسام این کتیبه رسم نمی کنند؟ آیا جواب خواستن نسبت به چنین جعلیاتی را مسخره کردن می نامید یا نشانه گرفتن پاشنه آشیل شیادان دست بسته؟


ما شبیه همین شیادی را درباره الفبای ارمنی نیز شاهدیم:دیگر الفبایی مزخرف تر از ارمنی را سراغ ندارم که در تکرار تقلید از حروف لاتین و یونانی اینقدر شلخته باشد و مثلا از تکرار واریانت های نوشتاری حرف u و n اینقدر استفاده بکند، به طوری که اگر کسی بتواند به حروف کپی شده از این دو حرف در زبان ارمنی مسلط باشد، بیش از 20 درصد این الفبا را یاد گرفته است!. الفبایی که فراتر از سنگ قبرها و دیوار نویسی های کلیساهای با عمر کمتر از 150 سال در منطقه، هیچ پیشینه دیگری ندارد. ولی ارامنه را نیز جزو اقوامی باید بدانیم که در تکاپوی قدیمی جلوه دادن تاریخ حضور خود در منطقه می باشند و خود را از بازمانگان اورارتوهای موهومی می دانند که خارج از تورات هیچ نشانی از خود ندارند، چون زیر باتلاق حاصل از طوفان نوح، در فلات ترکیه، چنین امپراتورانی نمی توانستند شکل بگیرند.

تاریخ ارسال: جمعه 8 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 09:43 ب.ظ | نویسنده: Aydın Təbrizli | چاپ مطلب
نظرات (27)
یکشنبه 10 فروردین‌ماه سال 1393 10:24 ق.ظ
یکی
امتیاز: 7 2
لینک نظر
سلام .
دقت و پیگیری شما قابل تحسین است.
بر حق و حقیقت پایبند باشید و به خدای یکتا توکل کنید و بدانید هر کس خداوند را یاری کند او یاریش خواهد کرد.
پاسخ:
توصیه خداوند به حق و صبر، اصلی ترین چراغ راهمان است.
سه‌شنبه 12 فروردین‌ماه سال 1393 12:22 ق.ظ
بهروزی
امتیاز: 5 1
لینک نظر
عالی بود خسته نباشید و خدا قوت
پاسخ:
دشمنان بیشتر دچار زحمت می شوند. چون یادداشت هایمان آزارشان می هد. و این مشکل از طرف بنده نیست، مشکل از جعلیات لو دهنده آنها است که حتی کودکان را نیز به خنده وا می دارد. هنوز تورک پرستان از شوک آن خرس موجود در کتاب ذهتابی بیرون نیامده اند. از شما تشکر می کنم.
چهارشنبه 21 خرداد‌ماه سال 1393 09:46 ق.ظ
احسان
امتیاز: 1 0
لینک نظر
جالب بود . آیا روی این کتیبه های مورد بحث تحقیقات گسترده تری صورت نگرفته تا اصالت و قدمت اونها رو بررسی کنند؟
پاسخ:
در بیابانهایی که مردم کنونی آن اکنون نیز بادیه نشین هستند به دنبال کدامین اصالت کتیبه ها بگردیم؟!؟! آن عشایری که جای ثابتی برای گذران شب ندارند و اگر هم داشته باشند زیر چادری از پوست و نمد می باشد چه نیازی به اختراع و کشف الفبا و نگارش فرمان شاهی دارد؟!؟! اصلا او شاه ندارد که فرمان شاهی بنویسد.
جمعه 23 خرداد‌ماه سال 1393 03:12 ق.ظ
babək توران
امتیاز: 0 0
لینک نظر
آزربایجان بیزیمده افغانستان سیزینده
تبریز باکی آنکارا بیز هارا فارسلار هارا
اورمو خزر بیزیمده خلیج عربلرینده

زیاد به مغز هند و اروپاییتون فشار نیارین افغانهای بد بخت شما باید 12000 سال مطالعه کنید تا تورکهارو بشناسید بعد 12000 سال اگه قیامت نشد امام زمان نیومد تازه باید مشل سیامک و رستم بیایین از تورکها که 12000 سال مجدد عقب افتادین - طرز تهیه و پوشیدن لباس و حرف زدن رو یاد بگیرین ووووووو
پاسخ:
به جای این افاده ها کافی است یک طویله از تورکهای باستانیتان برای جهانیان نشان دهید. فارسها هم همین مشکل را دارند.
شنبه 7 تیر‌ماه سال 1393 01:03 ب.ظ
بیریسی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
طوری می نویسید که انگار اگر عقابها شکار نکنند آنها از گرسنگی خواهند مرد.

نکند یونانیهای قدیم تانک و مسلسل داشته اند؟

یا نکند همسایگان قرقیز ها از شکم مادر شاه زاییده می شده اند و خوشبخت تر از ایشان بوده اند؟

شکار با عقاب در جغرافیای غنی آزربایجان هم مرسوم بوده و هست. آلیجی قوش ، ویریجی قوش ...

جالبتر می شود اگر درباره اتروسک ها و نظرات کاظم میرشان هم بنویسید

حال بنا به ادعای شما ترکها بعد از پوریم در این مناطق ساکن شده اند، بنظرتان از کجا آمده اند؟ چرا مثل قرقیزها چشم بادامی نیستند؟ نکند اعتقاد به آذری بودنشان پیدا کرده اید؟!
این لینک را هم اگر فرصت کردید مشاهده کنید:

http://forum.hammihan.com/thread107398.html
پاسخ:
مهاجرین ایران مردمانی از 7 اقلیم هستند. خود وجود چنین تفکرات ابتدایی در زندگی روزمره نشان از مهاجرینی دارد که با فن زندگی متمدنانه آشنایی بسیار جزئی داشته اند.
یکشنبه 8 تیر‌ماه سال 1393 10:41 ب.ظ
mandana
امتیاز: 1 0
لینک نظر
man momkene betonam tarjome konam
پاسخ:
این مطالب برای نشر در وبلاگ قرار گرفته اند. هیچ مانعی برای درج آن در هیچ جایی وجود ندارد. ممنون
سه‌شنبه 10 تیر‌ماه سال 1393 01:05 ب.ظ
بیریسی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
شما در جدول خودتون مغلطه کردید و فقط شباهت ظاهری حروف اورخون رو بدون نشان دادن معادل اونها، نشان از جعلی بودنشون خواندید. در حالی که جاعل می تونسته الفبایی رو بدون اینکه کوچکترین شباهتی به لاتین و ... داشته باشه اختراع کنه.

این ویدیو رو ببینید و نظر کاظیم میرشان و معادل واقعی حروف رو بدونید:

http://www.aparat.com/v/Jyheo

جالب اینجاست که خود کاظیم میرشان میگه که دولتی بنام گوک تورک وجود خارجی نداشته ...
پاسخ:
اگر دولتی به نام گوک تورک ها وجود نداشته است بنا بر این ،الفبا به چه دردی می خورده است. در ضمن پیشینه و سیر تکاملی این الفبا را نشان دهید. همچنین باید بدانید هدف تولید یک الفبا و سر وسامان دادن به تاریخ تورک هایی بود که در آسیای میانه به غیر از عمود چادر و میخ آلاچیق چیز دیگری برای نمایش نداشته اند.
سه‌شنبه 10 تیر‌ماه سال 1393 07:43 ب.ظ
بیریسی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
دولتی به نام گؤک تورک(اگه مستند رو نگاه کنید) فقط اشتباه خواندن کتیبه توسط یک دانشمند اروپایی بوده که کؤ اؤک تورک بمعنی تورک با ایمان رو گؤک تورک خونده و از همونجا به ذهنش رسیده که نام مملکت نگارندگان این کتایب "گؤک تورک" بوده. که باعث یک "گوپ" بزرگ تاریخی از طرف همین تاریخسازان شده. البته تو مستند نشون میده که هزاران کتیبه با خط اورخون در نقاط بسیاری از اروپا و آسیا و حتی آفریقا موجود هست که کاظم میرشان تورکی بودنشون رو اثبات کرده و اونها رو خونده ...

حالا بماند، مگر این تورک ها "قیلینج" و "اوخ" نداشته اند؟ نزاع نداشته اند؟(نمی دانم کمان تورکی و طرز استفاده اش رو تو اینترنت دیدین یانه، تکنولوژی بسیار جالبی داره)

اینها با همسایگان درگیر نبوده اند؟

اگر اینچنین "پاپاق و خای" بوده اند، چرا فقط خودشان در محل زندگیشان می زیند؟ یعنی همسایگان دوست نداشتند که تورکستان هم مال آنها می بود؟

قرقیزها چه نیازی به ماناس داشته اند؟

چرا تورکها بهترین رام کنندگان و سوارکاران اسب اند؟

کل تورکیستان چه نیازی به کوراوغلو دارد؟

جالب اینجاست که تو ادبیات شفاهی و آشیقی ما داستانهایی داریم که مثلا شخصی از همین آزربایجان عاشق دختر شاه ختن میشه و ...

من قبول دارم که بسیاری از تاریخ رو توش دست اندازی کردن و ... ولی اصلا با این دلایل نمی شه گفت که تورکها احمق ترین مردم جهان بوده اند و یهود هم این احمقها رو مثل گوسپند همه جا پخش کرده.
پاسخ:
همه این حرف های تکراری و بدون سند را به دور بریزید.
دوشنبه 16 تیر‌ماه سال 1393 12:49 ب.ظ
قنبر
امتیاز: 0 1
لینک نظر
برو فارسی حرف بزن حال که ترکارو قبول نداری و میگی مهاجرن

در ترکی واژه الیگ و تنگری الیگ برای شاهان بکار برده میشد
شاه و شاه همچون خدا
در فارسی باستان هم تمامی هو ها بصورت او نوشته شده
اوشک یعنی خشک اونر یعنی هنر
ااورمزدا یعنی اهورامزدا
علت ناقص بودن خط بخاطر عدم پیشرفت
چنانکه تو قادر به نوشتن دو خط نیستی در قرن 21

تو که سواد باستان شناسی نداری برو دنبال کار خودت
شنبه 21 تیر‌ماه سال 1393 07:10 ب.ظ
ناشناس
امتیاز: 0 1
لینک نظر
علت شباهت حروف الفبای اورخون به الفبای یونانی و لاتین این است که ترکان مهاجرانی از غرب به شرق بوده اند و نه برعکس .
ترک ها همان کاس های ساکن ایران بودند که بنا به دلیلی به اروپا و آسیای میانه مهاجرت می کنند.
سکا ها همان سقز ها به معنی سه + غز یا سه + کاس ( سه قوم کاس ) هستند و غز های آسیای میانه همان کاس های ایران . آشوریان و بابلیان نام آنها را ایشغوز ( به ترکی سه + غز ) یا اشغوزای تلفظ می کردند .
عده ای از کاس ها حتی به اسکاندیناوی هم مهاجرت می کنند .
ترک ها بنا به حادثه ای ( ظهور هخامنشیان ، پوریم و ... ) به شرق و شمال مهاجرت می کنند و زبان و خط خود منتشر می کنند .
و این باعث خیالپردازی شما شده است .
پاسخ:
در توهم هستید وقتی بیستون جعلی است سکایان چه صیغه ای هستند. آن شخص با کلاه تیز خود در بیستون نمی دانیم مربوط به کدامین ملت بوده است. نوشته شما آنقدر مسخره است که فقط باید خندید.
جمعه 14 آذر‌ماه سال 1393 07:24 ب.ظ
تورک توران(تورانشاه)
امتیاز: 0 0
لینک نظر
تو چه تورکی همی باشی!!!باعث شرم هست این نوشته های مضحک بی سند،دست بردار پانفارس در لباس تورک
پاسخ:
تورک ها را مردمی از مریخ می دانستم و سخنان نیکتا هایدن را تکرار می کردم از بنده خوشتان می آمد؟!؟!؟!
سه‌شنبه 25 فروردین‌ماه سال 1394 12:19 ق.ظ
احد
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سگ فارس پدر سگ
شما سگا از سگستان اومدید سرزمین تورک
سگ پرست
صددرصد پدر سگت فارسه
اگه شک داری از ننه سگت بپرس
پاسخ:
خود را معرفی نکردید؟
جمعه 28 فروردین‌ماه سال 1394 10:27 ب.ظ
ازربایجان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام
چرا آخه؟
زبان ما زبان سوم دنیا هست و تو ... این حرفای الکی رو میزنی.
یا فارسی یا کورد چون اگه تورک بودی میدونستی زبان ما کاملترین زبان دنیاست.
کتاب ده ده قورت قورت کتاب جهانی معرفی شده و یک هفته در سال به نام این کتاب نام گذاری شده.
این هم حتما کار یهوده؟!!!!
پاسخ:
مسخره ترین داستان ها مربوط به کتاب دده قورقود هست. در ضمن ایرادات وارد بر زبان تورکی تا آن حدی هست که می تواند آن را از بین زبان های دارای پیشینه مدنیت خارج کند.
شنبه 29 فروردین‌ماه سال 1394 05:10 ب.ظ
ازربایجان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
پس حتما زبان فارسی مدنیت داره؟؟؟
بیست درصد زبان فرانسوی و انگلیسی از تورکی هست.
سومری ها هم تورک بودن.
حتما سومر هم یهودی ها ساختن؟
این پورپیرار بی سواده. سومر بنابر مطالعات دکتر صدیق و زهتابی یقینا حکومت تورکی بوده.
پاسخ:
کتاب ساموئل کریمر را بخوان. در آن کتاب به روشنی نوشته است که تمامی مطالب بازخوانی شده از کتیبه های به اصطلاح شما سومری! فرضی هستند. یعنی کشف رمز آن مطالب به معنای کشک می باشد. در ضمن صدیق مامور تولید توهمات است و مشابهات زیادی هم دارد. بیشتر کتاب هایی که با نام او انتشار می یابد به او ربطی ندارد و مربوط به هیئت مولفان است.
در تورکی لغت شاه را نشان بده. همین مسئله نشان از عدم تشکیل نجمعات پرجمعیتی است که نیاز به شهر نشینی ترکان داشته باشد.
شنبه 29 فروردین‌ماه سال 1394 07:07 ب.ظ
ازربایجان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
یعنی با فرض اینکه در زبان تورکی معادلی برلی شاه وجود ندارد باید نتیجه بگیریم هیچ حکومت تورکی در تاریخ نداشتیم؟
تورکها در مناطق مختلف حکومت کردند و به شاه معادلی از زبان های موجود اطلاق می کردند که خود مردم بفهمند. مثلا در ایران شاه. در عراق خلیفه و امیر.
خود لغت سومر لغتی تورکی ست به معنی آب روان.
بعد شما می گویید ترجمه کتیبه؟؟؟
از کجا معلوم حرفهای این ساموئل شما صحیح باشد؟؟
صدیق و پرفسور زهتابی دانشمند هستند.
پاسخ:
کتاب ساموئل کریمر یک رفرنس جهانی است در باب کتیبه های سومری. او می گوید«وقتی از کشف رمز کتیبه ها سخن می گوییم مثل این است که در اتاقی تاریک به دنبال گربه سیاهی می گردیم، زمانی که در داخل اتاق هیچ گربه ای وجود ندارد!».

تنها مطلب قابل برداشت از کل کتاب زهتابی در یک جمله خلاصه می شود:«چرا در باره تمدن های قبل از هخامنشیان سکوت می شود؟»

به دلیل گستردگی تمدن های قبل از هخامنشیان و سکوت محققین جهان و مخصوصا ایرانی در این باره، او را دچار توهمی کرد که معنی آن تورک بودن تمدن های قبل از هخامنشیان است ور حالی که هخامنشیانی هم در کار نبوده اند و یهود به دلیل معلوم نشدن رد پای پوریم تمامی تمدن های قبل از پوریم را بایکوت می کند!
یکشنبه 30 فروردین‌ماه سال 1394 02:06 ق.ظ
ازربایجان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
چرا شما فکر میکنید ملل قبل از پوریم تورک نبوده اند؟؟؟؟؟؟!!!
پاسخ:
شما سندی در اختیار دارید که تورک یا ... بودن آن را مشخص کند؟ در ضمن منظور شما از تورک چیست؟ نژاد های تورک زبان آسیای میانه و یا اسلاو های تورک زبان مهاجر به ایران و تورکیه؟
سه‌شنبه 7 مهر‌ماه سال 1394 06:41 ب.ظ
امین حیدری ارجلو
امتیاز: 0 0
لینک نظر
های
من ترکم از قوم ی بزرگ فرهنگی غنی تمدنی درخشان ازاجداد ونیاکانم خوش نامی بامن به ارث رسیده بله قربانگوی هیچ حاکم ظالمی نبوده و نخواهم بود تاریخ گویای ای حقیقت است انجا که اعراب وحشی دختران را زنده بگور می کردند من القاب خاتون ومحبوب سلطان به دخترانم می دادم ودر امورات اختیار تام دورانیکه اروپای به اصطلاح متمدن بهره کالایی می بردند من حافظ جایگاه ومنزلت اجتماعی او بودم هیچگاه به دنبال خودنمایی شاهانه نبودم چون از بدو معتقد به نیروی ماورا بودم که اثارش امروزه ورزش یوگای توست من پان نیستم چون زبانم فرهنگم تمدنم ای نیاز را از من سلب میکندجایگاه من کره ی خاکیست اسیا اروپا و...... مرز نمی شناسد من نمی گویم جامعه شناسان این کره خاکی را ببین تاریخ من نشان از زجه ی ارتش داران بزگی چون چرچیلهاست من ترکم به ترکبودن اندیشه ای نیاز ندارم وبه ترک بودنم نه تها در خاکم بلکه در سطح جهانی افتخار می کنم وارزوی سربلندی خلق خدا اشرف مخلوقات رادر سر دارم ترک
پاسخ:
به بنیان اندیشی مراجعه کنید. داروی نابینایی و نا شنوایی شماست.
پنج‌شنبه 14 آبان‌ماه سال 1394 11:28 ق.ظ
دانشجو
امتیاز: 1 0
لینک نظر
جناب استاد اگر درباره نام و واژه ترک(تورک)هم توضیحی بدهید که از چه ریشه ای است و چه معنی میدهد ممنون شما میشوم
پاسخ:
حضرات مدعی هستند که کلمه دورماق و اوتورماق که به معنی سکون و یکجا نشینی است هم معنی تورک است که در واژه اوتراق نیز خود را نشان می دهد. یعنی اقوامی که از کوچرو بودن به یکجا نشینی روی آورده اند. در این صورت اقوام کوچروی کنونی را نمی توان با این تعریف تورک دانست زیرا هنوز جای ثابتی برای خود پیدا نکرده اند و جمعیت یکجا نشین آذربایجان و تورکیه نیز به دلیل عدم ارتباط تنگاتنگ ژنتیکی و قیافه با آن قبایل کوچرو هیچ ارتباط با هم ندارند بنابر این دقیقا نمی دانیم که واژه تورک از چه تاریخی و بر اساس کدامین پیشینه برای مردم منطقه انتخاب شده است. در ضمن خواهشا از خطاب استاد برای بنده استفاده نکنید.
چهارشنبه 11 آذر‌ماه سال 1394 03:44 ق.ظ
هرکی
امتیاز: 0 0
لینک نظر
سلام سکسی
لباتو بخورم
حالا هر چی
تورک یا اسلاو
تو چرا داری بین همزبانای فعلیت تفرقه میندازی؟
چی می خوای انجام بشه؟
هدفت اینه تورکا بگن ما اسلاویم؟
بابا ما اسلاو
خوب شد؟
بجا این چرندا
چهار تا متن بذار تا بر علیه فارسا با هم متحد بشیم.
از تاریخ فارسا بد بگو
از کوروش و اینا
نه از تورک
افتاد؟؟؟؟
پاسخ:
اگر مطلب دیگری دارید بگویید تا عملی کنم!. اینجا بحث بر سر تورک و فارس و عرب و کرد و ... نیست. اینجا مسئله کلاهی مطرح است که با نام علم و تاریخ و ... بر سر مردم منطقه گذاشته اند که امروز مسلمان هستند.
سه‌شنبه 25 اسفند‌ماه سال 1394 02:30 ق.ظ
تگین
امتیاز: 0 0
لینک نظر
رونیک بودن الفبای اوخون درست است ولی آیا شما منکر وجود زبان خطوط اوراشین هستید؟ زبان خط اورشین هم تاثیراتی از زبان و خط یونانی و لاتین گرفته و هم بر آنها تاثی گذاشته. ولی شما کلا منکر وجود این زبان ها و خط ها هستین!
پاسخ:
قبل از هر چیزی متن های مختلفی از آن الفبای اورخون پیدا کنید که پیشینه و پسینه قابل استنادی برای گفته هایتان باشد بعد در باره تاثیرات بر ملل دیگر و ... سخن بگویید.
جمعه 29 مرداد‌ماه سال 1395 12:57 ق.ظ
کامران
امتیاز: 0 0
لینک نظر
برای معادل ترکی شاه دو واژه گفته شد یکی خان و دیگری کرال
واژه خان مغولی است و این به راحتی قابل اثبات است
در ترکی هیچ واژه ای با حرف خ آغاز نمیشود که خان دومین آنها باشد
برعکس در مغولی خیلی از کلمه ها با خ آغاز میشوند مثل خویور (دو) و خونی (گوسفند)
کلمه کرال را در استانبولی kral ثبت کرده اند و ریشه آن را صربی دانسته اند
البته همین که دو صامت در ابتدای کلمه آمده خود نشان دهنده ترکی نبودن آن است
نداشتن معادل برای شهر و کتاب در ترکی نیز اثبات کننده هویت این قوم است
متاسفانه بسیاری از ترک های ایران چنان در زبانشان غرق شده اند که نمیدانند بسیاری از ویژگی های این زبان مثل زمان های پرتعداد نشانه زبان های بدوی است
واقعا ترکی و فارسی در مقابل عربی هیچ حرفی برای گفتن ندارند
پاسخ:
مسئله قابل توجهی است و مهمتر از این توضیحات، تورک ها برای هیچ یک از این لغات که مدعی آن هستند آثار مکتوب ندارند.
پنج‌شنبه 1 مهر‌ماه سال 1395 07:42 ب.ظ
حسین
امتیاز: 0 0
لینک نظر
چقدر زیبا واقعا دید من به تاریخ و محقق و ... رو به کلی عوض کردید
کتاب باستان شناسی تقلب و رنج های بشری هم در این زمینه قابل تامل هست
ممنون از وبلاگ خوبتون
پنج‌شنبه 1 مهر‌ماه سال 1395 08:42 ب.ظ
حسین
امتیاز: 0 0
لینک نظر
همین سوالو میشه پرسید که از کجا معلوم الفبای لاتین و یونانی رو از رو الفبای گوک ترکها ساختن؟
پاسخ:
آیا الفبای گوک تورک شما به غیر از آن چند سنگ نگاره جعلی و جدید نمونه پیشینه و پسینه دارد؟
یادداشت ها را کامل بخوانید.
پنج‌شنبه 1 مهر‌ماه سال 1395 09:23 ب.ظ
حسین
امتیاز: 0 0
لینک نظر
حالا طویله ای از ترکهای باستانی پیدا نشده آیا از اعراب دارای زبان و قدمت چیزی پیدا شده
پاسخ:
اعراب مدعی این مسائل نیستند. البته منظور پان عربیست ها نیست. آن ها همه داشته های خود را مدیون اسلام می دانند. آیا شما هم به غیر از اسلام دارایی و توانایی قدرتمند و قابل افتخاری دارید؟
شنبه 3 مهر‌ماه سال 1395 12:41 ق.ظ
حسین
امتیاز: 0 0
لینک نظر
شما مطمعن هستید که اعراب مدعی این مسایل نیستند؟ پس دعوای خلیج اتحادیه عرب و... چی هستند؟ هرچه که باشد در هر قوم ناسیونالیستی وجود دارد ولی اعراب به مراتب ناسیونالیستیشون کم هست قرآن هم نگفته که به کل خودتون و هویتتونو فراموش کنید پان عربیسم هم اصلیترین مشکل و نگرانی میتونه باشه وقتی که این بحث های بنیان اندیشی مطرح بشن و قبول بشن
پاسخ:
استاد در کتاب اول خود فرموده اند که هیچ فصل و مطلبی از نوشته هایش نمی تواند دست آویز پان ها باشد و آنها این کتاب ها را در نهایت نفرین خواهند کرد. ما نیز قوم پرستی را کنار گذاشته ایم طرف حسابمان حقیقت است و بس.
شنبه 17 مهر‌ماه سال 1395 08:42 ق.ظ
حسین
امتیاز: 0 0
لینک نظر
این حروفی که با حروف لاتین یکی کردید حداقل از لحاظ صدای کلملات باهم فرق دارن نه مث زبان پهلوی جعلی که هم صداش و هم شکلش شبیه حروف عربیه !!! شما برید حروف چینی رو هم بررسی بکنید مطمئنا شباهت وجود داره وجعلیه!!!عمرتونو تباه این چیزا نکنید معیار برتری انسانها به انسانیتشونه نه این چرندیات از نظر شماها هر قومی که بیابان نشینه انسان نیست ولی هر قومی که وحشی گری کرده و خونریزی ها کرده و کشور گشایی کرده متمدن و انسان هستش مثل این میمونه که شما دزد و راهزن رو متمدن و انسان بدونی ولی کسی که به حق خودش قانع هست رو عقب مونده !
پاسخ:
گفته های شما نشان از بی سوادی شما دارد. به جای این مسخره نویسی های بیهوده، وارد یادداشت شنب غازان و ربع رشیدی شوید تا بفهمید در تبریز شما تا همین 180 سال پیش چیزی به نام شهر هنوز کاملا تشکیل نشده بود و تکنوکرات های گرجی و ارمنی در حال ساخت و ساز آن بودند.
دوشنبه 4 اردیبهشت‌ماه سال 1396 02:56 ب.ظ
ایدین
امتیاز: 0 0
لینک نظر
نویسنده یک احمق بی سواد و نادان در حد و لایسنس جهانیست
کدوم ابلهی میتونه ادعا کنه که تا 180 سال پیش در تبریز کنونی شهر و تمدنی وجود نداشته در حالی بیش از 400 سال پیش شهر و پایتخت ایران بوده و در ضمن بزگترین شهر ایران هم بوده است یعنی فقط یک ابله تورک ستیز میتونه چنین ادعایی رو مطرح کنه و بعد ادعای این رو داشته باشه که تاریخ میدونه
پاسخ:
اگر توانستید در تبریز به تعداد انگشتان یک دست آثار تاریخی کامل و مورد استفاده قرار گرفته و تاریخی با عمر مثلا (به گفته خودتان با قدمت بیش از) 400 سال نشان دهید بنده تمامی ادعاهایم را پس می گیرم.
چون مثلا در این شهری که زمانی پایتخت شده، آن پادشاه نگون بخت برای خوابیدن خود یک مرکزی باید داشته باشد یا نه؟
آن شهر ولی عهد نشین باید برای نگه داری ولی عهد دردانه ای چون مثلا عباس میرزای فداکار یک قصری حتی کوچک هم در اختیار داشته باشد یا نه؟
و اگر نداشته و هرگز هم نمی توان در این شهر آثار شکوهمندی حتی منتسب به دوره قاجار را یافت، جز چند خانه نیمه اشرافی کوچک و تازه ساز با قدمت 100 سال، بنابر این صدای اعتراض معترضینی چون شما نسبت به نوشته های این وبلاگ، به مانند وزوز مگس و پشه ای، فقط سردرد می آورد نه چیز دیگری.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد